top of page

Lise Kodlama, Robotik ve Maker Atölyesi

Lise kodlama, robotik ve maker atölyesi nasıl kurulur? Maliyeti nedir? Atölyede neler bulunmalıdır?

Lise kodlama ve robotik atölyesi kurulumu

Bilgisayarlar

İntel ya da AMD işlemciye sahip (minimum i5 ya da ryzen5), SSD disk, 8 GB RAM, notebook, masaüstü ya da all in one bilgisayar tercih edebilirsiniz. Yüksek bütçeler ayırmanız gerekli değildir. Hepsiburada ya da alışveriş yapmayı tercih ettiğiniz bir site/satıcı üzerinden temin edebilirsiniz. Scratch, Pinoo Studio, Python, VSCode, Visual Studio, App Inventor, Flutter, Kodu Game, Tinkercad vb. uygulamaları kullanmak için bilgisayar gereklidir. 

Robotik Setler

Pinoo kodlama ve robotik eğitim setleri ortaokul seviyesinde tüm çalışmalar için yeterlidir. 9.10.11.12. sınıf kullanımı için yüzlerce örnek proje ve 112 haftalık müfredata sahiptir. (9. sınıf 28, 10. sınıf 28, 11. sınıf 28, 12. sınıf 28 haftalık müfredat) 

Pinoo kodlama ve robotik eğitim setlerinin onlarca özelliğinin içinde kolay bağlantı, kendi kendine öğrenilebilme, uygun fiyat avantajı, garanti ve destek, eğitmen eğitimi, oyunlaştırılmış ve tasarım odaklı müfredat, özgün içerikler ve Pinoo Studio kodlama editörü fark yaratmaktadır.

Pinoo eğitim setleri blok tabanlı ve metin tabanlı kodlama için uygundur. Binlerce çocuk her gün yüzlerde icat çıkarmakta, öğretmenler tarafından ilgi ve beğeniyle kullanılmaktadır. Pinoo Tam Set ve Pinoo Minoo İnteraktif Kodlama ve Tasarım Eğitim Setleri liselerin tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere uzman bir ekip tarafından tasarlanmış, geliştirilmiş ve üretilmiştir.

Ayrıca lise seviyesinde dersleri veren eğitmenlerimiz ile görüşüp arduino, raspberry pi pico, ESP32 setlerinide atölyelerde konumlandırmaktayız. Lise seviyesinde IoT, yapay zeka, makine öğrenmesi gibi günümüzün ve geleceğin konuları ile çocukların tanışması üniversite çağlarında büyük avantaj sağlayacaktır.

Pinoo lise müfredatı Python ve yapay zeka üzerine kurulmuştur. Sürekli güncellenmekte ve gençlerin vizyonunu genişletmek için güncel içeriklerle desteklenmektedir.

www.pinoo.io

www.youtube.com/pinoorobotics

www.instagram.com/pinoorobotics

3D Yazıcı

Ortaokul kodlama ve robotik atölyelerinde çocukların üretim becerilerini geliştirmek ve farkındalık yaratmak için 3 boyutlu yazıcılar büyük önem taşımaktadır. Fiyat, performans, yedek parça ve eğitim konusunda ülkemizde yaygın kullanılan Creality ve Anycubic markalarını önermekte ve desteğini sağlamaktayız.

Yazıcının temini, kurulumu, eğitimi, bakım ve onarımı, sarf malzeme temini şirketimiz tarafından profesyonel olarak sağlanmakta ve kullanıcılarımızın hizmetine sunulmaktadır. 

Pinoo PLA filamentler ile tam uyumlu çalışan 3 boyutlu yazıcılarımız çocukların hayal güçlerini geliştirecek ve ufuklarını açacaktır.

3D Kalemler

3 boyutlu kalemler çocukların en sevdiği materyallerden biridir ve 3 boyutlu yazıcı öncesinde 3. boyut kavramını çocukların zihinlerine yerleştirmede önemli rol almaktadır. Aynı zamanda tasarım ve üretim tarafında birçok kolaylık sağlamaktadır. Kodlama ve robotik atölyelerinde bulunması eğitimler sırasında avantaj sağlayacaktır. 3 boyutlu yazıcılar ile aynı sarf malzemeyi (filament) kullanır. 

Filamentler

3 boyutlu yazıcılar ve 3 boyutlu kalemler için gerekli olan sarf malzemedir. Yazıcının kartuşu ya da toneri gibi düşünülebilir. Orjinal hammadde kullanılan ve koku yapmayan orjinal Pinoo filamentler tercih edilmektedir. Onlarca renk seçeneği vardır.

El aletleri

Proje çalışmaları sırasında kullanılacak el aletleri seti teklife opsiyonel olarak eklenmektedir. Çocukların ve eğitmenlerin yarışma ve festival hazırlıkları için atölyelerinde bulunması büyük avantaj sağlayacaktır. 

Proje Hazırlık Ekipmanları

CNC, Lazer Kesim, Elektrikli el aletleri yardımcı cihazların tercih edilmesi durumunda temini şirketimiz tarafından sağlanmaktadır.

Diğer Materyaller

Drone, hizmete özel robotlar, robot kol eğitim setleri, konveyör eğitim setleri, pnömatik setler gibi birçok eğitim setlerinin atölyelere konumlandırılması mümkündür. Buradaki asıl konu alınan cihazların eğitime entegre edilmesi için gerekli eğitmen kaynağının var olup olmaması ve konu ile ilgili motivasyonudur.

bottom of page