top of page

Sıkça Sorulan Sorular

 • Robotik kodlama atölyesi kurarken nelere dikkat etmeliyiz.
  Aşağıdaki soruların yanıtları sizi sürdürülebilir ve verimli bir çözüm için yönlendirecektir. Bünyenizde robotik kodlama, maker, 3d yazıcı atölyesi kurmak istemenizin sebebi nedir? Atölyenizde hangi yaş grubuyla çalışmalar yapmak istiyorsunuz? Ortaya çıkarmak istediğiniz ürünler nelerdir? Atölye kurulumu sonrası çalışmaları yürütmek için istekli/motive ekibiniz var mı? Yanıtlar birlikte verimli, fiyat/performans değerlemesi yüksek, amacına hizmet eden atölye kurulumu yapmamızı sağlayacaktır.
 • Bilgisayar tedarik ediyor musunuz?
  Normal şartalarda bilgisayar tedarik etmiyoruz. Talep edilmesi durumunda marka ve teknik model öneriyoruz. Bilgisayar dışında tüm materyal, sarf malzeme, eğitim, danışmanlık ihtiyaçlarını uçtan uca karşılıyoruz.
 • Eğitim ve danışmanlık veriyor musunuz?
  Evet, her seviyeye uygun eğitim ve danışmanlık hizmeti veriyoruz.
 • Hangi markalar ile çalışıyorsunuz?
  İhtiyacınızı karşılayacak teklifleri sizinle paylaşıyoruz. Marka ve modeller arası karşılaştırma yapabilmeniz için yönlendiriyor ve doğru tercihi yapabilmeniz için yardımcı oluyoruz. Eğitim teknolojileri alanında ihtiyaca uygun fiyat/performans ürünleri ile sürdürülebilir, verimli çözümler sunuyoruz.
 • Robotik kodlama atölyesi maliyeti nedir?
  Robotik kodlama atölyesi maliyetini belirleyen 3 temel unsur vardır. Atölyeyi kullanacak çocuk sayısı, Bilgisayar özellikleri, Atölyede bulunacak materyaller marka ve çeşitliliği, Görüşmeler sırasında sizden gelecek bilgilere göre kalem kalem birim fiyatlar vererek bütçeyi oluşturuyoruz. Fikir vermesi açısından bilgisayarlar hariç 24 kişilik tam donanımlı kodlama ve robotik atölyesi fiyatı KDV hariç 120.000 TL civarında olacaktır. (USD:18.50TL baz alınmıştır.) 12 Adet Pinoo Maker Set 12 Adet Pinoo Interaktif Tasarım Seti 12 Adet PinooBot 12 Adet 3 Boyutlu Kalem 2 Adet Anycubic i3 Mega / Ender3 v2 3 Boyutlu Yazıcı 10 Pinoo Adet PLA+ Filament 1 Adet Masalı Ahşap Tasarım Seti (Torna, Testere, Matkap, Zımpara) 1 Adet El Aletleri Sınıf Seti 1 Adet Proje Sarf Malzeme Seti 1 Adet Avadanlık Seti 4 Gün Eğitmen Eğitimi Atölye Kurulumu Hizmet Bedeli hemenkodla.com üyeliği icatcikarcocugum.com üyeliği 12 Ay Bakım Anlaşması ve Destek Hizmet Bedeli Sizden gelecek soru, öneri, fiyat karşılaştırma gibi konularda aklınızda soru işareti kalmayacak şekilde yardımcı olmak ve atölyenizi verimli şekilde kullanmanız ve çalışır tutmanız için destek vermek için bize ulaşabilirsiniz. Atölye Vizyon / Robotik Kodlama Atölyesi 0 216 251 16 64 0 532 460 72 30
 • Kodlama, robotik ve maker atölyelerinin amacı nedir?
  Teknolojinin son 20 yıldaki gelişimi maalesef eğitim sistemine aynı oranda yansımadı. Akıllı cihaz çağına gözlerini açan çocuklar okul müfredatlarında neredeyse 20 yıl öncenin konuları ile çalışmalar yapıyorlar. Çoğu okulda ise kodlama ve robotik dersi yok ya da seçmeli.. Oysa çocukların 5 yaşından itibaren algoritma ve kodlama ile tanışması için yapılan bir çok uygulama, materyal ve eğitim içeriği mevcut. Erken yaşlardan itibaren öğrenilen kodlama dili çocuğun etraflı düşünmesini, plan yapmasını ve problem çözme berecilerini etkin olarak destekliyor. Özel okullarda devlet okullarına göre nispeten kodlama atölyeleri daha yaygın olsa da tüm Türkiye genelinde bakıldığında çok sayıda atölye ihtiyacı olduğu açıkça görülüyor. Kodlama, robotik ve maker atölyelerinin amacı çocukların ve gençlerin teknoloji ile uyumlu şekilde eğitim hayatına devam etmeleri, üretmeleri, etkinlik ve festivallere hazırlanmaları, bilgisayarlar ve elektronik aletler ile iletişim kurma becerilerini geliştirerek etraflarında olup biteni anlamaları ve yine etraflarında olup bitene çözüm bulabilmek için yetenek geliştirebilmeleridir. Kodlama ve robotik eğitim setleri, bilgisayarlar, 3 boyutlu yazıcılar, ahşap tasarım setleri, 3 boyutlu kalemler, el aletleri, sarf malzemeler, lehimleme setleri, filamentler ile çocukların akıllarındaki ve hayallerindeki projeleri/robotları yapabilmeleri, kendilerini ifade etmeleri, problemlere çözüm üretmeleri, vizyonlarının gelişmesi için ortam oluşturulmaktadır. Atölye kurulumu sonrası eğitmen eğitimleri, mentörlük, içerik ve müfredat paylaşımları, online içerik site üyelikleri ile çalışmaların sürdürülebilir olması sağlanmaktadır. İlkokul, ortaokul ve lisede etkin ve disiplinli şekilde teknolojinin eğitime entegre edilmesi üniversite çağlarında gençlerin önlerini açacak ve dünya standartlarında çalışmalar, girişimler yapmalarını sağlayarak başarı oranlarını arttıracaktır. İlk defa üniversite çağlarında yazılım ile tanışmak önceden kabul görüyor olsa da maalesef günümüzde çok geçtir. Her okulun bir kodlama ve robotik atölyesi olması ve çocukların geleceğe hazırlanması için gerekli eğitmen, müfredat, içerik ve yol haritasının oluşturulması teknoloji çağında çok önemlidir. Zamanla atölyelerin etkisi ortaya çıkacak ve bu atölyelerde icat çıkaran çocuklar ülkenin vizyonunu belirlemede önemli rol oynayacaktır. Hayal eden, tasarlayan, üreten ve paylaşan çocuklar için kodlama ve robotik atölyelerini destekliyor ve yaygınlaştırmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz.
 • Robotik kodlama nedir?
  Kodlama ve robotiğin birleştirildiği çalışma yöntemidir. Kodlama öğrenmek için robotlara gerek yoktur. Robotların (herhangi bir görevi yerine getiren, problemi çözen, işi kolaylaştıran düzenek) yazılım ile kodlanması ve sonuçların fiziksel hale getirilebilmesi robotik kodlama olarak isimlendirilmektedir. Yazılan kodların robotlar ile etkileşime girmesi ve sonuçların görülmesi konunun mantığını anlayarak öğretmek için çok etkilidir. Pinoo robotik kodlama setleri robotik kodlama eğitimi için kullanımı kolay, çok sayıda içeriğe sahip, 308 haftalık müfredatı ile ilkokuldan üniversiteye kadar çocuklara yol haritası çizen eşsiz setlerdir.
 • Robotik kodlamaya başlangıç yaşı kaçtır?
  Çocuklar 5 yaşından itibaren kodlama ve robotik çalışmalarına başlayabilirler. Bir çok uygulama, yazılım ve materyal ile oyun ile algoritma, kodlama ve robotik çalışmaları çocuklar ile çalışılabilir. Kodlama ve robotik analitik düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirmek için güzel bir araçtır.
 • Robotik kodlama atölyesinde hangi malzemeler bulunur? Listesi nasıldır?
  Robotik kodlama atölyesi için malzeme listesine aşağıdaki örneği verebiliriz. İhtiyacınıza uygun liste için lütfen bizimle iletişime geçiniz. 12 Adet Pinoo Maker Set 12 Adet Pinoo Interaktif Tasarım Seti 12 Adet PinooBot 12 Adet 3 Boyutlu Kalem 2 Adet Anycubic i3 Mega 3 Boyutlu Yazıcı 10 Pinoo Adet PLA+ Filament 1 Adet Ahşap Tasarım Seti 1 Adet El Aletleri Sınıf Seti 1 Adet Proje Sarf Malzeme Seti 1 Adet Avadanlık Seti 4 Gün Eğitmen Eğitimi Atölye Kurulumu Hizmet Bedeli hemenkodla.com üyeliği icatcikarcocugum.com üyeliği 12 Ay Bakım Anlaşması ve Destek Hizmet Bedeli
 • En popüler kodlama ve robotik seti hangisidir?
  Pinoo kodlama ve robotik eğitim setleri ilkokuldan üniversiteye kadar kullanılabilen en popüler setlerdir. Onlarca özelliği ile eğitim teknolojileri profesyonelleri tarafından kabul ve destek görmekte ve binlerce çocuk tarafından kullanılmaktadır. www.pinoo.io sitesinden setleri inceleyebilirsiniz.
 • Maker nedir? Kime maker denir?
  Maker genel olarak yapan, üreten anlamına gelmektedir. Bir şeyler tasarlamayı, üretmeyi ve yaptıklarını paylaşmayı severler. Şart olmasa da genelde yaptıkları işlerde teknolojik objeler vardır ya da teknolojik özellik eklerler. Amacını yitirmiş herhangi bir şeyi tekrar amacına kavuşturmayı ya da farklı bir amacı yerine getirecek şekle çevirmeyi tercih ederler. Bozulan bir şeyi atmak yerine farklı bir şekle çevirmek ve ileri dönüştürmek maker ruhlu insanların ortak davranışıdır. Makerlar yaratıcı insanlardır ve tüketmek yerine üretmeyi ilke edinmişlerdir. Para yerine yeteneği, rekabet yerine paylaşımı, ezber yerine deneyimi temel alan maker hareketi kendini maker olarak tanımlayan herkesi kapsar. Pinoo robotik kodlama ve maker eğitim setleri makerların en sevdiği araçlardandır.
 • Maker atölyesinde neler olur?
  Robotik eğitim setleri, 3 boyutlu yazıcılar, elektronik parçalar, mekanik parçalar, elektrikli el aletleri, ahşap işleme setleri ve aletleri, el aletleri, dikiş makinesi, bilgisayarlar, lehim araç ve gereçleri, çeşitli alet ve edevatlar, sarf malzemeler, boya ve şekillendirme setleri gibi üretim için gerekli bir çok araç-gereç maker atölyelerinde bulunur.
 • Çocuğumu gönderebileceğim maker atölyesi var mı?
  Türkiye'de bir çok il ve ilçede maker atölyeleri bulunmakta ve her geçen gün yaygınlaşmaktadır. İstanbul'da Kurtköy ve Ataşehir şubelerimiz ile çocuklar ve gençler için maker atölyesi olarakta hizmet vermekteyiz. Atölye Vizyon alanında lider ve %100 başarı ve mutluluk garantili kodlama, robotik ve maker atölyesidir. Kodlama, robotik, maker ve 3 boyutlu yazıcı, ahşap tasarım atölyelerimiz çocukların ilgisini çekmekte ve problem çözme, yaratıcılık, hayal gücü ve etraflı düşünme gibi birçok becerisini geliştirmektedir. Tam donanımlı atölyelerimiz ile 5-17 yaş arası çocuk ve gençler için 4-6 kişilik gruplar halinde hafta sonlarında etkinlik ve atölye çalışmaları yapmaktayız. Aynı zamanda üyelerimiz atölyelerimizi istediği zaman kullanabilir ve projelerini hayata geçirebilir.
 • Neden robotikkodlamaatolyesi.com sitesini tercih etmeliyiz?
  Projelerinize değer katmak için çalışırız ve size en uygun çözümleri gerekçeleri ile detaylı açıklarız. %100 memnuniyet garantisi ile aklınızda hiçbir soru işareti bırakmadan fiyat/performans odaklı çalışırız. Her şey açık, şeffaf ve nettir. Satışını gerçekleştirdiğimiz her ürünün ve verdiğimiz her hizmetin arkasında dururuz.
 • Referanslarınız nelerdir?
  Kurumsal Referanslarımız Bütün Çocuklar Bizim Derneği Logo Yazılım MESS Eğitim Vakfı Koç Üniversitesi Turkcell Gebze Organize Sanayi Bölgesi - Teknopark BTF IPSOS Okul ve Bilim Sanat Merkezi Referanslarımız Kırımlı Aslanbey İlkokulu, Balat - Fatih / İstanbul Mareşal Fevzi Çakmak Pakmaya İlkokulu, Şişli / İstanbul Logo Yazılım Kampüsü, Gebze / Kocaeli Asım Sürücü Yatılı Bölge Okulu, Elazığ Sasalı İlkokulu ve Ortaokulu, Çiğli / İzmir İzmir Büyükşehir Belediyesi Gürçeşme Çocuk Belediyesi, İzmir Kortaş İlkokulu ve Ortaokulu, Ergani / Diyarbakır Şehit Adil Erdoğan Ortaokulu, Etimesgut / Ankara Yemişlik Şehit Ragıp Soylu Ortaokulu, Elazığ Şehit Öğretmen Yasemin - Bayram Tekin Ortaokulu, Mamak / Ankara Derik Şehitler İlkokulu ve Ortaokulu, Derik / Mardin Gebze Bilim ve Sanat Merkezi, Gebze / Kocaeli MTT Bilişim Lisesi, Gebze / Kocaeli Silivri Bilim ve Sanat Merkezi, İstanbul Darıca Bilim ve Sanat Merkezi, Kocaeli Esenler Bilim ve Sanat Merkezi, İstanbul Namık Kemal İlkokulu, Darıca / Kocaeli Aslan Çimento İlkokulu, Darıca / Kocaeli Eğitim setlerimiz ve materyallerimiz ülke genelinde ve yurt dışında yüzlerce okulda binlerce öğrenci tarafından sorunsuz kullanılmaktadır. www.robotikkodlamaatolyesi.com atolyevizyon.com www.pinoo.io www.hemenkodla.com
bottom of page