top of page

İlkokul Kodlama, Robotik ve Maker Atölyesi

İlkokul kodlama, robotik ve maker atölyesi nasıl kurulur? Maliyeti nedir? Atölyede neler bulunmalıdır?

İlkokul kodlama ve robotik atölyesi kurulumu

Bilgisayarlar

İntel ya da AMD işlemciye sahip (minimum i3 ya da ryzen3), SSD disk, 8 GB RAM, notebook, masaüstü ya da all in one bilgisayar tercih edebilirsiniz. Yüksek bütçeler ayırmanız gerekli değildir. Hepsiburada ya da alışveriş yapmayı tercih ettiğiniz bir site/satıcı üzerinden temin edebilirsiniz. Scratch, Pinoo Studio, Kodu Game, code.org, Tinkercad vb. uygulamaları kullanmak için bilgisayar gereklidir. Tablet bilgisayarın yerini tutmayacaktır. Tabletler atölyede farklı çalışmaları uygulamak için bulundurulabilir ancak şart değildir.

Robotik Setler

Pinoo kodlama ve robotik eğitim setleri İlkokul seviyesinde tüm çalışmalar için yeterlidir. 2.3.4 sınıf kullanımı için yüzlerce örnek proje ve 84 haftalık müfredata sahiptir. (2. sınıf 28, 3. sınıf 28, 4. sınıf 28 haftalık müfredat) 

Pinoo kodlama ve robotik eğitim setlerinin onlarca özelliğinin içinde kolay bağlantı, kendi kendine öğrenilebilme, uygun fiyat avantajı, garanti ve destek, eğitmen eğitimi, oyunlaştırılmış ve tasarım odaklı müfredat, özgün içerikler ve Pinoo Studio kodlama editörü fark yaratmaktadır.

Pinoo eğitim setleri blok tabanlı ve metin tabanlı kodlama için uygundur. Binlerce çocuk her gün yüzlerde icat çıkarmakta, öğretmenler tarafından ilgi ve beğeniyle kullanılmaktadır. Pinoo Tam Set ve Pinoo Minoo İnteraktif Kodlama ve Tasarım Eğitim Setleri İlkokulların tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere uzman bir ekip tarafından tasarlanmış, geliştirilmiş ve üretilmiştir.

www.pinoo.io

www.youtube.com/pinoorobotics

www.instagram.com/pinoorobotics

3D Yazıcı

İlkokul kodlama ve robotik atölyelerinde çocukların üretim becerilerini geliştirmek ve farkındalık yaratmak için 3 boyutlu yazıcılar büyük önem taşımaktadır. Fiyat, performans, yedek parça ve eğitim konusunda ülkemizde yaygın kullanılan Creality ve Anycubic markalarını önermekte ve desteğini sağlamaktayız.

Yazıcının temini, kurulumu, eğitimi, bakım ve onarımı, sarf malzeme temini şirketimiz tarafından profesyonel olarak sağlanmakta ve kullanıcılarımızın hizmetine sunulmaktadır. 

Pinoo PLA filamentler ile tam uyumlu çalışan 3 boyutlu yazıcılarımız çocukların hayal güçlerini geliştirecek ve ufuklarını açacaktır.

3D Kalemler

3 boyutlu kalemler çocukların en sevdiği materyallerden biridir ve 3 boyutlu yazıcı öncesinde 3. boyut kavramını çocukların zihinlerine yerleştirmede önemli rol almaktadır. Aynı zamanda tasarım ve üretim tarafında birçok kolaylık sağlamaktadır. Kodlama ve robotik atölyelerinde bulunması eğitimler sırasında avantaj sağlayacaktır. 3 boyutlu yazıcılar ile aynı sarf malzemeyi (filament) kullanır. 

Filamentler

3 boyutlu yazıcılar ve 3 boyutlu kalemler için gerekli olan sarf malzemedir. Yazıcının kartuşu ya da toneri gibi düşünülebilir. Orjinal hammadde kullanılan ve koku yapmayan orjinal Pinoo filamentler tercih edilmektedir. Onlarca renk seçeneği vardır.

El aletleri

Proje çalışmaları sırasında kullanılacak el aletleri seti teklife opsiyonel olarak eklenmektedir. Çocukların ve eğitmenlerin yarışma ve festival hazırlıkları için atölyelerinde bulunması büyük avantaj sağlayacaktır. 

Ahşap Tasarım Aletleri

Çocuklar için tasarlanmış ahşap tasarım setleri önerilmektedir. Testere, torna, zımpara ve matkap setleri ile çocukların üretim becerilerini arttırmak ve Pinoo kodlama ve robotik eğitim setleri için gerekli mekanik parça ve aksamları üretmeleri için 3 boyutlu yazıcılara alternatif ve destekleyici olarak atölyelerde bulunması avantaj sağlayacaktır.

bottom of page