top of page
  • Yazarın fotoğrafıRobotik Kodlama Atölyesi

Robotik kodlama atölyesi kurulumunda dikkat edilecekler

Robotik kodlama atölyesinin önemini anladınız, gerekli yatırımı yapmayı planlıyorsunuz ama aklınızda soru işaretleri var. Gelin

madde madde çözelim.


1 - Robotik kodlama atölyesi kurmak için illaki pahalı setlere ihtiyacınız yok. Arduino, Raspberry pi pico, ESP32 ve Pinoo setleri ile güzel bir atölye kurulumu için gerekli setlere uygun rakamlarla sahip olabilirsiniz.


Pinoo setleri lego tuğlaları ile uyumludur, yüzlerce örnek proje ve eğitim videosuna sahiptir. Bağlantı kolaylığı ve kolay öğrenilen yazılımı ile doğru bir set seçerek başlayabilirsiniz.


2 - Robotik kodlama atölyenizde bir ya da iki 3 boyutlu yazıcı bulunması çok önemlidir. Çok pahalı bir yazıcıya hiç gerek yok. Creality Ender3 S1 çok iyi bir yazıcıdır ve fiyatıyla tam bir fiyat performans ürünüdür.


3 - Robotik kodlama seti için çok pahalı mobilyalara ihtiyacınız yok. IKEA'nın klasik ürünleri ya da sitemizde göreceğiniz tasarımları hayata geçirebilecek bir mobilya ustası işinizi fazlasıyla görür.


4 - Robotik kodlama atölyesi kurmak için bu konuya meraklı, heyecanlı, motive en az bir eğitmene ihtiyacınız var. Eğitmenimiz bu işi gerçekten yapmak istiyorsa biz robobikkodlamaatolyesi.com olarak eğitmen eğitimimizle kendisini yetiştirmek için yanınızdayız. Bize güvenin.


5. Robotik kodlama atölyesi kurmadan önce bir çok kişi ile konuşun, fikir alın, atölyeleri inceleyin. Aklınızda konsepti oturtun, soru işaretleriniz olsun. Sonra bize ulaşın ve hepsini tek tek çözelim. Hangi konsept aklınıza daha çok yatarsa o modeli okulunuzda ya da şirketinizde uygulayın.


6. Ben bu işi bilmiyorum, anlamıyorum demeyin. Biz çok iyi biliyoruz ve tek işimiz bu, eğer öğrenmek istiyorsanız size öğretebileceğimizden hiç şüpheniz olmasın.


7. Atölye ortamını sınıf ortamından farklılaştırın. Farklı renklere boyayın, el aletleri için avadanlık seti edinin, el aletleri, lehim setleri, yardımcı ekipmanlar, sarf malzemeler alın. Çocuklara ilham verecek ve çalışmak isteyecekleri bir ortam olsun.


8. Aileleri, etraftaki bu işe meraklı öğretmenleri, karar vericileri atölyenizde ağırlayın. Fikirlerini alın, her geçen gün yenilikler katın. Dikiş makinesi, ahşap aletleri, sanatsal ekipmanlar, bilim materyalleri ekleyin.


9. Göstermelik işler yapmayın. İşin içine sevginizi ve ruhunuzu katın. Öğretmenlere projeler yaptırıp öğrencilere sundurmayın. Öğretmenlere robot yaptırıp çocukları yarışmaya sokmayın. Çocukları işin içine katın, öğretin, içselleştireceklerdir. Emin olun.


10. Pahalı ama belki %10'unu kullanacağınız setler ile göstermelik bir şeyler yapmaya çalışmak yerine dediğimiz gibi işin mutfağını, kamera arkasını görün ve her zaman projenizin arkasında durma cesareti gösterebilin.


Atölye Vizyon olarak sizleri Ataşehir atölyemize bekliyoruz. İhtiyacınız olan her şeyi görün, deneyimleyin, kurcalayın, sonra karar verin.


Sevgiler,


Rıdvan Canbaz

Atölye Vizyon / Pinoo Robotics


Son Yazılar

Hepsini Gör

ความคิดเห็น


ปิดการแสดงความคิดเห็น
bottom of page