top of page
  • Yazarın fotoğrafıRobotik Kodlama Atölyesi

Geleceğin meslekleri, çocuklar ve robotik kodlama

Kodlama eğitimi ve geleceğin meslekleri birbirleri ile çok ilişkisi olan çok önemli konular. Çocuklarımızın geleceğine yön verdikleri süreçte kendilerine rehberlik edebilmek için çağı yakından tanımak ve öngörülerde bulunabilmek gerekiyor.

Kodlama eğitimi ve geleceğin meslekleri birbirleri ile çok ilişkisi olan çok önemli konular. Çocuklarımızın geleceğine yön verdikleri süreçte kendilerine rehberlik edebilmek için çağı yakından tanımak ve öngörülerde bulunabilmek gerekiyor. Kodlama bilgisayarlar ve teknolojik cihazlar ile iletişim kurma dilidir. Günümüzde ve gelecekte çocuklar ve gençler hangi meslek seçecekler? Yaşamlarını neler yaparak devam ettirecekler. Hangi meslek olacağını şu an bilemesekte bildiğimiz şeyler var. Bunları bilmek için fütürist olmakta gerekmiyor. Onlardan biri şu; seçtikleri meslek teknoloji ile iç içe olacak ve teknolojiyi verimli kullanmaları gerekecek.

Yazılımcı olabilirler. Matematikçi olabilirler. İşletmeci olabilirler. Modacı olabilirler. Girişimciliği tercih edebilirler, köy’e göç edip tarım ile uğraşabilirler. Ya da yeni nesil meslekler ile ilgilenebilirler.

Sanat, öğretmenlik, ticaret, satış ya da pazarlama.. Her alanda kodlamanın etkilerinin yoğun görüleceğinden emin olabilirsiniz. Teknoloji şu an yanıbaşımızda, elimizde.. Yakında içimizde olmaması için hiç bir sebep yok..

Kodlama eğitimi işte bu noktada büyük önem kazanıyor. Yarının kodlarını kimler yazacak? Teknolojilerini kimler üretecek? Sadece tüketen çocuklar ve gençler mi yetişecek yoksa maker ruhlu, üretmeyi seven, tamir eden, kurcalayan, işlevini yitiren bir cihazdan farklı cihazlar yapmanın peşinde koşan, meraklı ve sorgulayan gençler mi?

Değişen teknolojiye uyumda önemli yeri olan kodlama eğitimi, maker ruhu, STEM+A çalışmaları, Web 2.0 araçları velilerin ve okul yöneticilerinin önemle üzerinde durması ve eğitime adaptasyonu için iş birliği yapması gereken temel konular. Peki sizlerin kodlama eğitimi ve geleceğin meslekleri konusunda araştırmanız, tahmininiz, yol haritanız ve yapılacaklar listeniz hazır mı?

Planınız Nedir? Çocuğunuzu geleceğe nasıl hazırlıyor ve teknoloji alanında hangi avantajlarla iş yaşamına hazırlıyorsunuz? Çocuklar için kodlamanın öneminin farkında mısınız? Küçük yaşlardan itibaren algoritma çok önemli biliyor musunuz? Kodlama eğitimi ve geleceğin meslekleri konusunda fikir verebilecek güzel bir öngörü Atölye Vizyon ve Pinoo Robotics çocukların ve gençlerin geleceğe daha yetenekli ve donanımlı hazırlanmaları için çalışmalarını Kurtköy ve Ataşehir'de sürdürüyor.

Çocuklarınız için en iyi mesleğin mutlu olabilecekleri meslek olduğunun altını çizmeden, mesleklerinde mutlu olmak için yollarının teknolojiden geçtiğini belirtmeden geçmeyelim.

Çocuklar zaten teknolojinin içine ve teknolojiye hazır doğuyorlar. Doğru örnekleri göstermek ve rehberlik etmek bir ebeveynin önemli görevlerinin içinde yer alıyor.

Kodlama eğitimi ve geleceğin meslekleri konusunu detaylı araştırmanızı rica ederiz. Çocuklarınız için bu konu büyük önem taşıyor. www.atolyevizyon.com / www.pinoo.io

Son Yazılar

Hepsini Gör

댓글


댓글 작성이 차단되었습니다.
bottom of page